Teksty o COPYWRITINGU, które warto przeczytać, jeśli się nim jarasz.


Na początku nie wiedziałam o co kaman. Później wiedziałam, że się do tego nie nadaje. A później...spróbowałam. Bo niby dlaczego nie? Gdy zarobiłam pierwszą kasę, myślałam, że wyskoczę z trampek, zjem całą nutellę i zacałuję na śmierć Młodego.


Copywriting wciąż jest mało popularny wśród "nieblogowców" i ludzi, którzy nie zajmują się w żaden szczególny sposób pisaniem. Zebrałam więc kilka tekstów, które na sam poczatek przygody z copywritingiem przydają się zaskakująco bardzo, zaskakująco wiele wyjaśniają i zaskakująco...motywują, że Ty też możesz!

  1. Króliczek doświadczalny o tym, jak zarobić na pisaniu i jak zostać copywriterem (moja pierwsza Biblia). Pozdrawiam Króliczka, bo ją uwielbiam.
  2. na blogu MORTYCJA o tym, jak autorka zdobyła pracę marzeń (ja też tak chcę!!!)
  3. 6 niezbędnych narzędzi copywritera na Zaparzę Ci herbatę. Autorka prowadzi też genialną serię COPYLINKI, w której dzieli się fajnymi miejscami dot. copy.
  4. Gdzie szukać copywriterskich zleceń. Cały blog jest mega pasjonujący, jeśli interesuje Cie praca freelancera. Polecam, pyszne jak ciepłe bułeczki z dżemem.
  5. O początkach copywritera na Zaparzę Ci herbatę. Ogromnie cenię autorkę tego bloga. W ogóle cały blog mam bardzo w serduszku blogowym. 
  6. O początkach copywritingu autorka Biznesowe Info.  Mówiłam już, że ten blog to skarbnica wiedzy? Nie? To skarbnica wiedzy, serio.
  7. O realiach pracy copywritera, na Jak zarabiać pieniądze.
  8. Cierpienia młodego copywritera u Copyblogerki. Kolejny blog o copywritingu, gdzie autorka w sposób autentyczny i przystępny dzieli się swoją wiedzą. Jestem bardzo na tak!
  9. u Bysiaka również o początkach copywritera. Lekki i przyjemny tekst na sam początek, o zarobkach i tym gdzie szukać zleceń.

Zdaje sobie sprawę, że dla wprawionego copy, te teksty mogą nie być już tak przydatne czy odkrywcze. Dla mnie były (i są cały czas!) więc może wpadnie tu też ktoś, co zaczyna - albo ktoś, kto jeszcze nie wie, że zacznie i tak jak ja zostanie zafascynowany do szpiku kości? 

Jeśli znacie blogi o copywritingu, lub artykuły, które warto przeczytać - bardzo proszę, dajcie mi znać w komentarzach :) Będę przeogromnie wdzięczna. *o wielu tekstach dała mi znać Sieczkarnia, której jestem bardzo wdzięczna. Dziękuję Marcelina!